Oddanosť k večnému rozprávaniu a inovácii priviedla Georga Lucasa k vytvoreniu niektorých najúspešnejších a najoblúbenejších filmov všetkých čias.
Jeho filmy oslavujú nekonečný potenciál individuálneho človeka, ktorý dokáže prekonať akékoľvek prekážky – niečo, čomu pevne verí. Táto téma je silne viditeľná v jeho skorých filmoch, ktoré odštartovali jeho kariéru. V roku 1971 spolu s jeho dlhoročným priateľom Francisom F. Coppolom, Lucas transformoval študentský film na jeho prvý ozajstný film, THX-1138.
Lucasov druhý film, nízkorozpočtová snímka American Graffiti (1973), sa stal najúspešnejším filmom svojho času a získal Zlatý Glóbus, ceny New York Film Critics´ a National Society of Film Critics´. Posúvajúc hranice rozprávania, film American Graffiti bol prvý film svojho druhu, ktorý rozprával viacero príbehov cez rozhovory s rozprávačmi, podporený hudbou súčasných hudobníkov.
Bol to Lucasov tretí film, Star Wars z roku 1977, ktorý zmenil všetko. Klamlivo jednoduchý príbeh morálky dobra proti zlu, prerozprávaný do fantastického sveta exotických planét a bizarných kreatúr. Star Wars sa stal medzinárodným fenoménom, aj napriek tomu, že málokto videl jeho potenciál počas produkcie. Lucas odmietol limitácie filmovej produkcie v tých časoch, vytvoril svoju vlastnú firmu s vizuálnymi efektami, Industrial Light & Magic, aby mohol vytvoriť stovky obrazov na pretvorenie jeho vizie v realitu. Star Wars zlomili všetky rekordy návštevnosti, postavil štandardy pre audiovizuálnu stránku filmov. Získal 8 cien Akadémie a inšpiroval generáciu mladých ľudí aby sa nechali viesť svojimi snami a fantáziou. Úspech Star Wars dovolil Lucasovi, aby nezávisle pracoval na svojich projektoch v
Lucas napísal a produkoval celú sériu trhákov. Začal pokračovaním Star Wars ságy: The Empire Strikes Back (Impírium vracia úder) v roku 1980 a Return Of The Jedi (Návrat Jediho) v roku 1983. V roku 1981 vytvoril klasického dobrodruha Indiana Jonesa, napísal a spoluprodukoval úspešnú sériu Raiders of the Lost Ark (Dobyvatelia stratenej Archy) z roku 1981, Indiana Jones and the Temple of Doom (Indiana Jones a Chrám Skazy) z roku 1984 a Indiana Jones and The Last Crusade (Indiana Jones a Posledná Krížová Výprava) z roku 1989. Táto trilógia získala 8 cien Akadémie. Neskôr, televízny serial, The Young Indiana Jones Chronicles (Mladý Indiana Jones) získal 12 cien Emmy.
Lucas v roku 1988 pracoval ako producent na dvoch veľmi odlišných filmoch: dobrodružno-fantastický film
V roku 1999 sa Lucas vrátil k režírovaniu s prvým dielom troch nových epizód ságy Star Wars: Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (Star Wars: Epizóda I – Fantómova Hrozba), tohoročným kinohitom. Bol to taktiež prvý kinofilm, ktorý sa premietal digitálne. O 3 roky neskôr, Episode II – Attack of the Clones (Epizóda II – Útok klonov) vytvorila nový zlom v kinematografii, ako prvý film, ktorý sa natáčal výhradne digitálnymi médiami. V roku 2005, Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith (Epizóda III – Návrat Sitha) sa stal najlepším filmom roku na celom svete.
Ako Lucas pokračoval tvoriť filmy, jeho spoločnosť, Lucas Ltd., sa stala jednou z vedúcich filmových spoločností.
Industrial Light & Magic naďalej skúma a vytvára nové cesty. Od svojho vzniku získala 14 cien Akadémie a vytvorila vizuálne efekty pre mnohé naväčšie filmy všetkých čias. ILM už dávno dosiahla hranice štandardných fotochemických vizuálnych efektov a stala sa vedúcou spoločnosťou vo svete digitálneho obrazu. Začala prvou počítačovo generovanou postavou v hranom filme, vytvorenou pre film Young Sherlock Holmes (Mladý Sherlock Holmes) z roku 1985. ILM nikdy neostalo stáť na jednom bode. Vždy prinášalo nové a nové nezabudnuteľné kreácie ako napríklad dychzarážajúce dinosaury z filmu
Medzičasom Skywalker Sound aplikovalo svoju vlastnú dávku perfekcionizmu a oddanosti do vytvárania filmového soundtracku a post-produkčnej editácii. Lucasfilm a jeho post-produkčné inovácie, vrátane SoundDroidu a EditDroidu, sa stali priekopníkmi v ne-lineárnej video editácii a stali sa základom pre štandardné editačné platformy, ktoré sa používajú vo filme a televízii v súčastnosti. Spolu, Skywalker Sound, ILM a Lucasfilm, boli nominovaní na viac ako 1OO cien Akadémie a získali 4O Oscarov a iných špeciálnych ocenení.
George Lucas taktiež prevzal hlavnú rolu v aplikovaní jeho technických a rozprávačských techník v školských učebniach. Je predsedom rady Lucas Film Educational Foundation a je tiež členom USC School of Cinema-Television Advisory Board.
Počas svojej kariéry, George Lucas, získal niekoľko najvyších možných ocenení filmového priemyslu, medzi ktoré patria aj Irving G. Thalberg Memorial Award od Akadémie Filmových Umení a vedy; Cenu za celoživotné dielo od Amerického filmového Inštitútu a cenu za celoživotné dielo od Spoločnosti vizuálnych efektov. Lucas tiez dostal najvyšie národné ocenenie pre technologické úspechy, Národnú Medailu Technológie, ktorú mu udelil Prezident Spojených Štátov za 3O rokov inovácií v ILM.
Komentáre
Hviezdne vojny fakt nemajú chibu...